من هیچ قصدی از نوشتن این پست ندارم!، هیچ توجیهی هم نمیخوام بکنم!، همیشه گفتم پای هر کاری که کرده ام واستادم، سعی ام بر این بوده که درست بوده باشم، اگه جایی اشتباهی کردم - که کم هم نبوده-  همیشه انقدر جربزه داشتم که بگم من کردم، یا عذر تقصیر کنم یا هر کوفت و زهرمار دیگه ای، در نرفتم از زیر هیچی، هیچوقت.

اتفاقات زندگی نتیجه حواس جمع یا پرت ماست، یه جایی که حواسمون بوده درست پیش رفتیم، یه جاهایی هم که حواسمون نبوده یحتمل ریدیم!!، قبول دارم که باید بهای کارهامون رو بدیم، که میدیم، که نتیجه کارهامون رو  ببینیم، که میبینیم. ولی به چه قیمتی؟

ماست مالی کردن رو دوست ندارم، ولی تو زندگیم خیلی چیزها رو ماست مالی کردم، بی خیالش شدم، براش هزارتا دلیل نداشته  چیدم تو ذهنم که ماست مالیش کنم، که گندش درنیاد، که بیشتر به گه کشیده نشه، که اوضاع همینی که هست بمونه، که یه جوری شاید زمان حلش کنه، که دستی دستی نرینیم به همه چی، که...

خیلی هم الان حالم خوبه، یعنی  در سلامت کامل عقل هستم!! برای بهایی که  پرداختم تو زندگیم هم چس ناله نمیکنم، خودم تصمیم گرفتم، چشمم کور، در نمیرم از زیرش، حتمی یه کوفتی اون پشت بوده که شده، حالا درست یا غلط، بماند، پس این از این.

همیشه سعی کردم قضاوت نکنم، همیشه سعی کردم اگه کسی راجع به من قضاوتی کرد، بی خیالش بشم، من این کار رو نکنم، همه رو همونجوری که هستن بپذیرم، نه اونجوری که از دید من باید باشن، ولی تصمیم اینکه بودنشون آزارم میده یا نه رو همیشه خودم گرفتم.

اعلامیه هم صادر نکردم تو زندگیم، تو عمرم، که آی ایها الناس این طوری است که اونطوری است، بمن چه!!! همیشه گذاشتم هر کی اونطوری که خودش فکر میکنه درسته، فکر کنه، اگه راهنمایی ای بود – با این عقل ناقص – کردم، ولی اصرار نه، گفتم که شرط دوستی و رفاقت و  بقیه مزحرفات رو رو به جا آورده باشم، ولی طرف و خودمو پاره نکردم که همینی که من میگم درسته، گفتم که گفته باشم که گله ای بعدا نباشه ! یه جو عقل هم خوب چیزیه!

خدا وکیلی انصاف هم چیز خوبیه، افتادیم به جون هم، که پامونو بذاریم رو اون یکی بریم بالا، حالا چقدر بالا دیگه مهم نیست، فقط بریم بالا، حله! دیگه کسی برای کسی پشتیبان قابل اعتمادی نیست، منطق و انسانیت و ارزش ها و بقیه مخلفات دیگه گور بگور شدن، سودی برای کسی نداشته باشی – حتی اگه ضرری هم نداشته باشی- لهت میکنن، همینطوری!!!

و متاسفانه این قابلیت های زندگی هاست که اینجا ترتیبش داده میشه، کدوم قابلیت؟ موجوداتی که حتی دیگه نمیشه براشون دل سوزوند؟ بهشون ترحم کرد؟ دوستشون داشت؟ براشون مایه گذاشت؟ بهشون فکر کرد؟ و حتی افسوس خورد؟

این نامردیه، برای جلب توجة، برای پیشرفت! – پیشرفت به چه معنی ؟- ، برای دستیابی به یه چیزایی! همه چیز رو باید زیر پا گذاشت؟ چشمارو بست و اون گاله رو باز کرد و با لگد زد زیر سطل شیر؟ عین آب خوردن از رو جسدت رد میشن و تخمشون هم نیست!!! نه نشد! بهمین راحتی هم نیست، برای آدما به این راحتی نیست، برای حیوانات ولی هست، برای خیلی ها!

همه محبت ها شده فقط یه عکس العمل در برابر اعمال تو، با چشمداشت، با منت، با سرکوفت، با علم به اینکه این در برابر اونه ها، حواستو جمع کن،  این یعنی حساب و کتاب کردن برای زندگی، یعنی اسکناس شمردن در برابر چیزایی که برای آدم بودن لازمه ، که اگه اسکناس بود که بود، اگه نبود میشه آدم هم نبود، میشه موجود بزدلی بود که فقط چشمش به سودشه، حیوونی که فقط در برابر نوازش گازت نمیگیره، موجودی که شبیه آدمه، ولی خصلتهای آدما رو نداره، یه ماشین حسابه که از قضا پوست و گوشت و خون داره، یه هیولا ، یه دیو. با دوتا شخصیت، یکیش قایمه، مخفیه، توشه، یهو میاد بیرون، میبلعدت، هضمت میکنه، بعد تفاله تو تف میکنه بیرون. آب هم از آب براش تکون نمیخوره، چون میدونسته داره به کجا میکشوندت، حسابشو کرده بوده، حواسش جمع بوده! که مال تو نبوده، دلت خوش بوده، خنگ بودی، چشماتو بسته بودی، بدبخت بودی که بلد نبودی.

دروغ میگن، هیچوقت اون چیزی که میگن نبودن، بودن که نمیگفتن!! به رخ!!! نمیکشیدن حالاشونو بجای گذشته ای که وجود نداشته، چیزی که نبوده، مخلصم و چاکرم و دوست دارم و اینها همه اش یکیه، دروغ شده، پوچ شده، فیلمه، نمایشه، نیست، اقتداری که میگن دروغه، اعتماد به نفسی که ازش حرف میزنن کف روی آبه، مسئولیت پذیریشون مال وقتیه که سودی ببرن، غیر از این همه اش ضعفه و هیاهو برای پوشوندن ضعفها، دروغ برای لوث کردن حقیقت، برای ریدن به همه زحمتهای کشیده و نکشیده ات، برای خالی کردن روحت، برای تبدیل کردنت به یکی از خودشون، به یه حیوون دیگه، به یه هیولای دیگه.

میخوانت به شرط اینکه خودت نباشی، چیزی باشی که اونا میخوان، کاری کنی که اونا میگن، جسمت رو، روحت رو و بقیه آت و آشغالات رو باید دربست در اختیارشون بذاری، همه ات رو میخوان، همه چیزای داشته و نداشته ات رو، که اگه ندی نابودت میکنن، لهت میکنن – به خیال خودشون – خالیت میکنن، تمومت میکنن، مثل صدای میخ رو لبه لیوان!!! آزارت میدن، زجرت میدن تا  تسلیم شی، این وسط چیا بدست میاد و چیا از دست میره هیچ مهم نیست، سود رو بچسب و ...س شعرای دیگه رو. پز میدن، دروغ میگن، حاشات میکنن، میفروشنت.

دلم هیچی نمیخواد.

/ 19 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرجان

شما که نگاهی به مطبوعات امروز دارید اصلا خبر داری کارگزاران توقیف شد!!!!

یک زن

الان خب که چی...اومدی این پست رو نوشتی و باز می ری تااااااااااااااااااااا سال دیگه ها؟؟؟واسم توضیح میدی؟ اصلا خوبی آرش خان؟؟؟؟

اصلا به تو چه؟!

خوش آمدید آرش کبیر!! پی نوشت:دلمان برای پی نوشتهایتان تنگ شده بود.

عرشیا

سلام دوست عزیز اگه دنبال فیلم و سریال خارجی با قیمت پایین و زیرنویس فارسی می گردی حتما یکسری به ما بزن در ضمن خرید به صورت پستی و می تونی پول رو به مامور پست بدی. با تشکر فروشگاه بیا تو سریال www.bia2serial.com

غریب دوست

آیا به دنبال راه حلی ساده و عملی برای افزایش آمار وبلاگ یا وبسایت خود هستید؟ آیا به دنبال راه حلی ساده و عملی برای افزایش فروش محصولات خود دارید ؟ آیا از گران بودن قیمت تبلیغات یا فرستادن ایمیل تبلیغاتی خسته شده اید؟ در این مجموعه آموزشی به طرز کاملا عملی به شما یاد میدهیم : 1- چگونه پیج رنکمان را در گوگل بسیار سریع به 10 برسانیم . 2- چگونه بدون ارسال هیچ مطلبی در وبلاگ یا سایتمان روزانه بالغ بر 10000 بازدید کننده داشته باشیم. 3- چگونه بینندگان سایتمان را مجبور بدیدن تبلیغات خودمان و خرید محصولاتمان بکنیم و انگیزه آنها را بتحریک در بیاوریم. 4- چگونه بدون داشتن هیچ لیست ایمیلی شخصی افراد !!! سرور اصلی یاهو را مجبور به ارسال ایمیل تبلیغاتی INBOX ی كنیم 5- چگونه ده ها میلیون ایمیل را مطعلق به ایرانیان را جمع آوری کنیم و آنها را مجبور به دادن ایمیلشان بما بکنیم. بجای اینکه هزاران و میلیونها تومان برای تبلیغ سایت یا محصول خود به سایتهای پر بازدید بپردازی فقط مبلغ بسیار ناچیزی برای خرید این بسته آموزشی صرف کرده و جلوی ضرر و زیان را بگیرید. >>>> http://cdmc.mihanblog.com/post/534 <<&lt

مرجان

تورو خدا این فروشگاهو کامنت منتخب کن یه خورده بخندیم!!

زابیل

...س نگو روانی !

صبا

دلم برای پی نوشت های شماره دارتان تنگ شده ...

آشیانه

دل کی چی می خواد این روزا؟؟؟؟؟؟ تو هنوز قهری؟